Čím se liší H7 žárovky výrobce Osram od běžných výrobků

Společnost Osram tvoří několik segmentů výroby osvětlovací techniky a jedním z těch nejvýznamnějších je automobilové odvětví. Součástí výrobního procesu firmy je i vývojové pracoviště a vědecké zázemí, které neustále hledá nové technické možnosti – to je také jeden z důvodů, proč si autožárovky Osram udržují vynikající výkonnostní poměr vůči pořizovací ceně. Tím také získávají na svou stranu stále větší počet řidičů, kteří si uvědomují, jak důležité je z bezpečnostního hlediska zajistit optimální osvit jízdního pruhu.

auta na mostě

Jak už zde bylo naznačeno, právě cena a špičkové světelné parametry jsou hlavním důvodem, proč se stále častěji v předních světlometech ocitají značkové výrobky, které vytlačují technologicky zastaralé halogenové žárovky. Proč zastaralé? Těch příčin je několik:
Barva světla – většina vyráběných autožárovek vyzařuje barvu světla (teplotu chromatičnosti) v teplém odstínu, přibližně 3500 K. Ta je však ideální do obývacího pokoje nebo ložnice pro vytvoření pohodové atmosféry před usnutím, nikoli do ostrého provozu. Tam je naopak zapotřebí zvýšit ostražitost, podpořit soustředění, eliminovat únavu a zabránit mikrospánku. To se vám nemůže stát u modelů h7 žárovek Silverstar, Cool Blue Intense a Night Breaker, tam se teplota chromatičnosti přibližuje hodnotě 4200 Kelvinů.

světlené pozice

Rozsah světelného kuželu – porovnáte-li běžnou „halogenku“ např. s modelem Osram Night Breaker Unlimited, zjistíte značný rozdíl v osvětlení pravé krajnice. Světelný kužel je u Night Breakeru mnohem širší a to je zásadní pro bezpečnou jízdu, už jen z toho důvodu, že zprava přichází největší počet problematických situací a příčin dopravních nehod.
Nedostatečný osvit – množství dopadajícího světla na asfaltový povrch také rozhoduje o tom, jak rychle bude řidič reagovat na vzniklou situaci v silničním provozu. Čím rychleji, tím menší stres a nižší pravděpodobnost dopravního kolapsu nebo nehody.