Koupí kytary to začíná

https://plzen.idnes.cz/skolacka-plzen-straznici-skola-prazdniny-lochotin-fxc-/plzen-zpravy.aspx%3Fc%3DA180103_133832_plzen-zpravy_vb ; margin:0cm 0cm 8pt“>Znáte to? Koupíte si jednu věc a po čase vždycky zjistíte, že by se vám k ní hodilo tohle a ještě tamto a pak s hrůzou pochopíte, že konec nebude asi nikdy? Tohle se vám může stát, pokud se rozhodnete, že si koupíte elektrickou kytaru a naučíte se na ní hrát. Jednoho dnes se rozhodnete, že se naučíte hrát na kytaru. Možná váháte mezi klasickou a elektrickou, ale pak si řeknete, že na zpívání u táboráku nejste ten správný typ a tak si koupíte tu elektrickou. Jenže tímhle rozhodnutím se spustí lavina dalších koupí.

K elektrické kytaře potřebujete struny a trsátko, a také na kytaru a obal, pokud není součástí prodeje kytary. To jsou ale pouze drobnosti. Budete totiž potřebovat také zesilovač. Pokud nejste v těchto věcech odborníci, není třeba jej kupovat ihned s kytarou. Máte čas trénovat samotnou hru a přitom studovat fakta o jednotlivých zesilovačích či obejít několik hudebních obchodů a nechat si poradit prodavačem.

elektrická kytara

Pokud vás hra na elektrickou kytaru chytne a naučíte se nastavovat si zesilovač, určitě přijde chvíle, kdy si budete chtít vyzkoušet nějaký kytarový efekt. V nabídce online shopů jich je řada, ale pokud si budete chtít nějaký vyzkoušet přímo se svou kytarou, opět se nabízí možnost návštěvy kamenného obchodu s hudebninami, kde vás nechají si na některý e efektů si zahrát. Objednat si je ale můžete kdekoliv, třeba zde: kytarové efekty Feedbackpedals.

Je jen málo pravděpodobné, že zůstanete jen u jednoho efektu, takže vám přibude pedalboard, na který se dají efekty přehledně upevňovat, abyste během hry mohly jednotlivé efekty nohou přepínat.

elektrická kytara

A říkáte si, že tím nákupy končí? No možná ano, ale také se může stát, že si někdy půjčíte elektrickou kytaru od kamaráda a zjistíte, že hraje úplně jinak a to je jen krůček od toho, abyste si koupili druhou elektrickou kytaru. Ona totiž není kytara, jako kytara. Zvlášť ty elektrické mohou znít od jiných výrobců zcela jinak.