Záchrana před hladem i sladká tečka

Jídelníček člověka, který dodržuje dravý životní styl, by měl být vyvážený. To znamená, že by měl obsahovat všechny makroživiny – správný poměr lipidů, sacharidů i bílkovin. S tuky a sacharidy člověk většinou nemá problém. Naopak, mnohdy konzumujeme až nadměrné množství. Tuky jsou obsažené ve všem, jsou nositelé chuti, a proto nám vše tučné tak chutná. Sacharidy zase doplňujeme veškerým pečivem, těstovinami. Důležité je si uvědomit, že sacharidy se nerovnají cukry. Ovšem bílkoviny nejsou obsaženy v mnoha potravinách. Ne každý chce neustále jíst tvarohy a řecké jogurty. A co mají dělat lidé s intolerancí na laktózu?

palačinky

Skvělou variantou jsou potraviny obohacené o bílkoviny. Jak je to možné? Jednoduše řečeno: Prášek, ze kterého si běžně děláte proteinový shake, je přidán k běžnému receptu. Tím se zásadně ve výživových hodnotách zvýší hladina bílkovin.

Jednou z takto obohacených potravin jsou proteinové palačinky Bmikalkulacka.cz. Jedná se o rychlé a jednoduché jídlo, které dokáže připravit opravdu každý. Jak to? Je to snadné. Zakoupíte si předpřipravenou palačinkovou směs, přilijete vodu či mléko a důkladně rozmícháte. Z hotového těsta de dále už tvoří palačinky jedna radost. Snídaňové proteinové palačinky máte hotové během 5ti minut. Vyberte si příchuť dle vašeho gusta. Dozdobit a namazat si je můžete dle vašich preferencí. Přidejte si čerstvé ovoce, sirup či tvaroh. Den ihned bude lepší.

smažení palačinke

Honí vás chutě na sladké? Necpěte do sebe zbytečně nezdravé sušenky či tyčinky. Udělejte si proteinové palačinky a zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zažene chutě na sladké, a ještě tělu dopřejete bílkoviny. Proteinové palačinky jsou skvělá volba po náročném tréninku. Energii budete mít doplněnou raz dva a plné břicho bude chrochtat blahem.

Lidé s intolerancí na lepek, jásejte také. Proteinové palačinky jsou nejen bez přidaného cukru, ale také bez lepku. Díky speciální technologii výrobek obsahuje více proteinů a méně lipidů. Je zde také adice vitamínů a minerálů. Palačinky obsahují vysokou hladinu vitaminu C a z minerálů zde nalezneme železo, jod, draslík, zinek či selen.