Co je to americká hypotéka a kdy je vhodné si ji vzít?

S pojmem americká hypotéka se můžete běžně setkat při nabídce financování od různých bank. Najdete ji pod různými názvy, ne vždy přímo pod tímto. Někdy se jí říká třeba neúčelová hypotéka. Každopádně i když k tomu název svádí, nemá toho americká hypotéka s klasickou hypotékou nic moc společného. Klasická hypotéka je určena především k nákupu nemovitosti, pozemku, jiného objektu nebo třeba rekonstrukci nemovitosti. Americkou hypotéku můžete použít na co chcete. Můžete ji investovat do cestování, studia, auta a podobně. Samozřejmě ji můžete použít na stejné účely, jako normální hypotéku, ale v takovém případě už se vám více vyplatí zažádat o klasický hypoteční úvěr.

peníze

Americkou hypotéku poskytují nejenom banky, ale i nebankovní společnosti. Můžou se lišit podmínkami, úrokem, RPSN, ale je faktem, že nebankovní společnosti vám většinou poskytnou mírnější podmínky pro získání půjčky. Můžete tak třeba získat americkou hypotéku bez doložení příjmu. U americké hypotéky budete za svoji půjčku ručit nemovitostí. Potřebujete tedy nějakou takovou mít. Bez ručení vám ji neposkytne ani bankovní, ani nebankovní společnost. Zvažte tedy své rizika a schopnosti splácet, jinak vám hrozí, že o nemovitost přijdete.

prachy

Ne všechny banky vám poskytnou půjčku až do výše hodnoty nemovitosti, jako tomu bývá u normální hypotéky. Většinou se půjčená částka pohybuje kolem 50–70 % odhadnuté hodnoty nemovitosti. Při žádosti si porovnejte tedy více nabídek bank, zejména, pokud chcete čerpat velký obnos peněz. K tomu je totiž americká hypotéka ideální, jestliže potřebujete finance v řádu například sta tisíců korun. Úrok u tohoto typu financování bývá pro klienty výhodnější než u spotřebitelských úvěrů. Je zde také běžná dlouhá doba splácení, třeba 10 až 20 let. Je tedy ideální pro ty, kteří potřebují půjčit více peněz, ale zároveň potřebují poměrně nízké splátky a nevadí jim dlouhá doba splácení.