Koberec o vás prozradí mnoho informací


Pozvali jste k vám vzácnou návštěvu, například příbuzné, známé, kolegy z práce nebo spolužáky, a máte doma na podlaze koberec? Koberce bývají jednou z významných vizitek smyslu pro čistotu a pořádek v domácnosti a mohou také o vás prozradit zajímavé informace. Jinými slovy, mnozí podle stavu vašeho koberce získají představu o tom, v jakém prostředí doma žijete, mimochodem, z jiné podlahové krytiny toho tolik nevyčtete.

svinutý koberec

Jaké máte domácí mazlíčky

Chováte doma činčilu, Osmáky degu, králíčka, morčátka, kočku či pejska? A běhají vaše zvířátka volně po bytě? Koberec je vhodné prostředí, kde mohou vaši mazlíčci vykonat potřebu – někdy náhodně, někdy cíleně a častěji, aniž si toho povšimnete. Jestliže se taková nehoda objeví v době, kdy čekáte návštěvu, může to mít celkem nepříjemnou dohru. Naštěstí existují odborníci na čištění koberců, kteří si s těmito potížemi snadno poradí.

koberec na podlaze

Co jste večeřeli

Kdo se o svůj koberec příliš nestará a jediné, co provádí, je občasné vysávání pytlíkovým vysavačem, může na něm být patrná řada zajímavostí. Například pokud se s návštěvou posadíte na koberec, abyste našpendlili papírový střih na zakoupenou látku pro šití kalhot, může si někdo z vás povšimnout kousků rohlíku pod konferenčním stolkem, zlomku vajíčka uvařeného natvrdo, kapie, okurky atp. Další faux pas vzniká ve chvíli, kdy je na koberci patrná skvrna od kávy, kečupu, omáčky, vína, másla či čokolády, která navíc nepříjemně páchne.

Vaše genetické informace

Kdybyste odebrali stěr z koberce i po důkladném vysávání, naleznete tu spoustu zbytkových informací o vašem genetickém materiálu. Vlasy, ochlupení, odumřelá pokožka, kožní maz – to vše tu zůstává zašlapáno mezi vlákna. A co víc, pokud po koberci chodíte naboso a v ponožkách, pokud jej nenecháváte alespoň občas čistit například systémem Rotovac, bude připomínat svým odérem vaše bosá chodidla, takže se návštěva snadno dovtípí o tom, jak vám asi „voní“.