Na čem záleží u obalů na mobilní telefony

Na ceně

Obaly na mobilní telefony jsou spotřební zboží a nelze očekávat, že bude mít na trhu úspěch takové řešení, které budete muset kupovat na splátky. Počítá se s tím, že vám nějaký ten pátek vydrží, ale je to jen ochranný obal, který má v první řadě telefon chránit před poškozením. Teprve poté, co je zajištěna tato funkce, nás bude zajímat, jak obal vypadá, a do jaké míry je reprezentativní.

mobil v ruce

Na vzhledu

Chcete-li mít v ruce praktický, šikovný, dostatečně zabezpečující a zároveň vzhledově atraktivní model, sáhněte po flipovém obalu na mobil Samsung. Flipová pouzdra v sobě kombinují vnitřní vložku z termoplastického polyuretanu (TPU), někdy nesprávně uváděnou jako „silikon“, společně s vnějším obalem z tzv. eko-kůže. Eko-kůže je také polyuretan, ovšem zpracovaný do odlišné podoby a s rozdílným vzhledem. Značnou výhodou flipových pouzder je jejich nízká cena a velmi dobré vlastnosti pro každodenní využívání, jimiž je např. příjemný pocit na dotek a snadné udržování v čistotě.

Na praktičnosti

Flipové pouzdro můžete spolu s telefonem vložit do kapsy, uložit do zavazadla, ponechat na psacím stole, a všude bude mobil chráněný před vnějšími vlivy. Zároveň bude dobře vypadat a připomínat spíše kapesní diář, než chytrý telefon. S flipovými pouzdry se snadno zachází, nekloužou v ruce a nelepí se na ně a je na ně v tomto směru spolehnutí.

práce s mobilním telefonem

Na prodyšnosti

Zajímavou a zároveň poměrně zásadní vlastností je prodyšnost. Polyuretan je v tomto směru dosud nepřekonaný plast, a kdybyste například vyrobili stejný obal z PVC, bude se vám nejen lepit na prsty, ale mobil v něm bude neprodyšně uzavřený, což by mohlo způsobit srážení vodní páry a tvorbu drobných vodních kapek, které mohou proniknout dovnitř přístroje. S eko-kůží bude mobil v bezpečí, protože je dobře prodyšná, mimochodem, právě ze stejného materiálu se vyrábí stélky dámských letních střevíců, kde je prodyšnost rovněž velmi důležitá.