Jak se v klidu přestěhovat

Stěhování lidé moc nemají rádi, a tak se celý život snaží se stěhovat minimálně, aby nemuseli řešit právě problémy spojené se stěhováním, které musí každý, kdo se chce přestěhovat řešit. Jsou to ale přesně takové problémy, jaké si vy sami uděláte. Jasně, že si všichni musí zařídit to samé, ale pokud si to zařídíte dobře, problémy mít nebudete a nebude vám to dělat problém, to si pište. Musíte si ale vytvořit jakýsi plán, který vám pomůže vše zvládnout. Pokud toto zvládnete, povede se vám při stěhování dobře a nebudete mít problémy. Jak si takový plán ale vytvořit? Jednak je třeba si vypsat do bodů, co všechno potřebujete.

stěhovací auto

Za prvé si musíte sehnat něco, v čem si věci přenesete do druhého bytu, kam se stěhujete (nebo domu, to je jedno). Myslíme tím krabice, do kterých si věci dáte, protože je to asi nejlepší způsob, jak se přestěhovat. Znáte to i z filmů a ono je to opravdu nejlepší způsob, to nám věřte. Žádné igelitky nepoužívejte, jen na oblečení, protože hrnečky a nádobí by se vám mohlo rozbít a v krabici je více chráněné. Ostatně ho takhle i dostáváte, když si ho objednáváte, takže takto stejně si ho zabalte. Pokud bude v krabici, bude v bezpečí. Také si na každou krabici napište, co v ní je. A vytvořte si jednu krabici, která bude jako krabice první záchrany.

krabice

Bude to ta krabice, kterou si rozbalíte hned po přestěhování. Budete tam mít ty hlavní věci, které byste si vzali třeba na dovolenou do příručního zavazadla. Něco, co zkrátka potřebujete hned po přijetí. Dále si musíte sehnat firmu, která vám vyklidí byt, tedy vyklízení nemovitostí. Ti vám vyklidí nábytek, ale pozor! Musíte si sehnat i dodávku, která vám toto všechno převeze na místo. Pokud nechcete moc utratit, řekněte kamarádovi, který má větší auto, nebo to zkuste naskládat do osobního automobilu, což v případě některých nábytků asi moc nepůjde. Pokud si toto všechno sepíšete, nebudete mít problém.