Jak se přestěhovat, když máte kočku?


Kočky nemají rády změny. Proto bude pro vaši kočičku nejspíš celá situace se stěhováním psychicky náročná. Nedá se ale nic dělat, stěhování je nevyhnutelné, a tak se musíte postarat o to, aby vše proběhlo co nejvíce v klidu. To poslední, co chcete, je vystresovaná kočka, která vám bude pobíhat mezi krabicemi a nakonec si zaleze někam, odkud ji http://www.dictionary.com/browse/-ji jen tak nedostanete.

kočka

V první řadě vám určitě doporučujeme najmout si stěhovací službu. Ty se postarají o váš majetek a vy se budete moci soustředit na svého mazlíčka. V Praze můžete využít stěhování bytů Praha.

Postupně zabalte všechny krabice. V den stěhování dejte kočku do prázdného pokoje, z kterého přesuňte zabalené krabice pryč. Dejte jí tam veškeré věci, na které je zvyklá, jako jídlo, čistou vodu, záchod a hračky.

Až poté, co budou krabice z bytu pryč a postarají se o ně stěhováci, jděte pro svou kočičku. Uvědomte si, že je pravděpodobně vystresovaná, protože netuší, co se děje, takže k ní přistupujte opatrně a citlivě. Kočičku umístěte do přepravky, kterou pořádně zajistěte. Je možné, že se vám bude z ní snažit utéct. Rozhodně ji nedávejte třeba do krabice nebo něčeho podobného! Použijte přepravku určenou pro zvířata.

kočička

Na novém místě opět vybalte kočičce věci do prázdného pokoje, vyndejte si z přepravky a ponechte ji tam. Až vybalíte alespoň část věcí tak, aby byl prostor obyvatelný, můžete kočku pustit. Ze začátku se vám bude nejspíš schovávat a bude vyděšená, ale během pár dnů až týdnů by se měla s novým prostředím adaptovat.

Pokud chcete svoji kočku co nejvíce uklidnit, existují různé uklidňující spreje, tabletky a obojky z přírodních látek, které uklidní rozrušené zvíře. Tabletky navíc většinou kočkám velmi chutnají, takže vám je bez problému snědí sami.

Dávejte tedy na svého mazlíčka bedlivý pozor a věnujte mu co nejvíce pozornosti.