Proč se plastové obálky běžně využívají v logistice

Objednávali jste někdy textil přes Internet s odvozem domů přepravní službou? Pokud ano, pak jste s velkou pravděpodobností obdrželi zboží zabalené v plastové obálce. Proč se tyto postupy ujaly a proč je obchody s textilem rády využívají?

Jsou levné

Nízká cena těchto výrobků dovoluje mnoha e-shopům i nepodnikajícím fyzickým osobám nakupovat obálky z plastických hmot ve větším množství a rozesílat v nich vhodné zásilky přepravními společnostmi. Pochopitelně lze obálky využít i pro skladování různých drobností v domácnostech, kancelářích, obchodech provozovnách služeb, na sportovištích, ve skladech a na dalších místech, kde je zapotřebí mít o ukládaných předmětech přehled.

balení zboží

Nezaberou mnoho místa

Kdybyste balili textilní zboží do kartonových krabic, bude to nejen při přepravě, ale také ve skladu či v meziskladech zabírat spoustu místa. S plastovými obálkami takové starosti mít nebudete.

Odolávají povětrnostním vlivům

Materiál obálek je odolný vůči dešti, sněhu, mrazu, letnímu horku, slunečnímu záření i větru, tím pádem jsou všechny skladované a přepravované předměty https://cs.wikipedia.org/wiki/P%25C5%2599edm%25C4%259Bt zabezpečené před všemi běžnými (nikoli extrémními) povětrnostními vlivy.

textilní zásilky

Obsah je diskrétní

Do obálek není vidět, jsou uvnitř černé a zvenčí barevné, což znemožňuje vizuální sledování obsahu zásilek.

Se zásilkou se zachází opatrně

Přepravní společnosti si nedovolí, aby se zásilkou zacházeli, jako s kusem toaletního papíru, berou ji jako každý jiný balík, zabalený v kartonové krabici. Plastová obálka 60my 250x350mm a všechny ostatní typy obálek jsou velmi pevné a nestává se, že vy při přepravě byla potrhané či jinak poškozené. To by musel někdo záměrně zásilku proříznout nožem, a k tomu samozřejmě nedochází. Polyetylen, z něhož se obálky vyrábí, je natolik kompaktní a spolehlivý materiál, že nemusíte mít obavy z poškození balíku.