Vydejte se spolu s námi na výlet z Českých Budějovic

Připadá vám, že penzion v Českých Budějovicích, kde si zajistíte ubytování, vám neposkytne dostatečné dobrodružství v rámci dovolené, a že byste měli hledat ubytovací kapacity někde jinde? Pak se spolu s námi zkuste zamyslet nad tím, jak významnou polohu má toto město vůči přírodním a historickým zajímavostem v okolní krajině.

České Budějovice

České Budějovice se nachází v Českobudějovické pánvi, což je krajina zdánlivě nezajímavá, ale opravdu jen zdánlivě, protože navazuje na mnoho přírodních památek a oblastí, jako je Blanský les, Třeboňská pánev, Borovansko, Táborská pahorkatina a Novohradské hory. Co jméno, to skutečný pojem, a všechna tato překrásná místa se řadí k nejzajímavějším částem naší země, které navštěvují tisíce zahraničních i tuzemských rekreantů.

Trhové Sviny

Z Českých Budějovic se můžete vydat na výlet všemi směry a neprohloupíte. Výhodou tohoto města je i fakt, že si tu můžete zajistit ubytování po celý rok a procestovat autem nebo na kole mnoho míst, kde se rozhodně nebudete nudit. V létě je tu báječné koupání buď ve Vltavě anebo v některé ze zatopených pískoven, na jaře tu rozkvetou listnaté stromy a příroda se probouzí ze zimního spánku, na podzim se zas barví listí do pestrých pastelových barev a v zimě stojí za to projet se autem podél Vltavy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova a pozorovat krásu říčních meandrů a jehličnatých lesů.

Krajina okolí Českých Budějovic je tak zajímavá, že láká každým rokem vodáky, cyklisty, pěší turisty i motoristy, jezdí sem jednotlivci, rodiny s dětmi, seniorské páry a party lidí, které si tu chtějí užít opravdovou pohodu a klid, které nenaleznete ve velkých městech ani v parkových zónách. Chcete-li tedy poznat krásu Jižních Čech, ubytování na okraji Českých Budějovic lze považovat za strategicky výhodnou pozici k celodenním výletům různými dopravními prostředky.