Na co vás může upozornit revizní elektrikář

Na závady spotřebičů

Revizní elektrikář vás doma může upozornit na řadu problémů, které by vás mohly ohrozit jak na životě, tak i na ztrátě či poškození majetku vlivem požáru. Jednou z příčin takových jevů jsou i závady na elektrických spotřebičích. Může jít o zkraty na vinutí cívek rotorů u elektrických točivých strojů, mohou to být uvolněné šrouby v kontaktech, poškozené izolace přívodních kabelů atp.

elektrikář při práci

Na nevhodně rozmístěné koncové prvky

Někteří lidé si doma různě elektroinstalaci upravují, a když pak po někom takovém koupíte byt, revizní elektrikář revize elektro v Praze Technologie-budov.cz žasne, čeho byli bývalí majitelé bytu schopni. Kupříkladu zásuvka umístěná v blízkosti kuchyňského dřezu, anebo v koupelně hned vedle umyvadla či sprchového koutu, kam se může velmi snadno dostat stříkající voda. Voda (zejména ta tvrdá) je perfektní vodič a v kombinaci s elektrickým proudem to může být smrtící nástroj.

Na průšvihy, které jste si zavinili nedbalostí

Někteří lidé si neuvědomují, jak nebezpečný může být kontakt s napětím 230 V v elektrické síti, někdo sice dostane „ránu“ a jen se oklepe, ale někoho to může spolehlivě zabít. Záleží na tom, jak silné je vaše srdce, ale rozhodně není dobrý nápad to tímto způsobem testovat. Důležitá je zejména prevence a v tomto případě vás může elektrikář upozornit třeba na to, že jste nedbalostí skřípli prodlužovací šňůru ve dveřích nebo pod psacím stolem, obnažili kabely od izolace a vystavili tak sebe a celou rodinu nebezpečí smrtelného úrazu. Velmi nebezpečné jsou prodlužovačky zejména pod psacími stoly, kde se pohybujete naboso, anebo tam, kde si hrají malé děti.

nářadí elektrikáře

Na hliníkové vedení

V některých bytech a domech jsou stále staré rozvody tažené v hliníku a tam může jít o více problémů, např. nedotažené kontakty ve svorkách mohou způsobit elektrický oblouk a požár, zpuchřelá izolace na vodičích může být příčinou požáru v místech, kde to nejméně očekáváte, a přerušení vodiče PEN může svézt elektrický proud přes kovovou kostru některých spotřebičů a způsobit i smrtelný úraz.