Proč vlastně kupujete dětem trampolínu

Módní záležitost

V některých zdrojích se můžete dočíst, že v Rakousku jsou trampolíny běžnou součástí vybavení zahrady za domem, a má je tam téměř každý. Možná, že šlo o módní vlnu, která zasáhla i naši zemi, kdo ví, ovšem rozhodovat se o tom, že si pořídíme trampolínu jen proto, že ji má soused, je velmi pošetilé. Nejprve se zajímejte o to, jaké má toto náčiní přednosti, co nám nabízí, a zda má význam si jej pořídit, aby to nebyl „zas další krám do domu“.

dětská trampolína

Skvělá posilovna a zdravé hubnutí

Nesmírnou výhodou každého tělocvičného nářadí, které nám slouží doma, je možnost využít jej kdykoli se nám zachce, bez nutnosti někam chodit, rezervovat volné hodiny v posilovnách a sdílet tam s dalšími lidmi společné prostory. Doma máte potřebné soukromí, nikdo vás nebude okukovat a cvičíte si, jak vám to vyhovuje.

skákání na trampolíně

Trampolíny obecně (a zvláště pak velkého průměru) umožňují rozjet perfektní cvičební plán pro shazování nadbytečných kil a zároveň pro posílení dolních končetin. Pokud zkombinujete skákání na trampolíně a chůzi (svižnější) po schodech nahoru a dolů, výsledky se dostaví již po několika týdnech. Budete překvapeni, jak se vám zlepší kondice, posílí imunita a lymfatický systém, a spolu s vhodnou stravou bude vaše nadváha postupně mizet kamsi do neznáma. Buďte však trpěliví a skákejte každý den. Stačí jen pár minut intenzivního pohybu, rozhodně není nutné trampolínu využívat půl hodiny v kuse, je totiž prokázáno, že skákání je ještě více namáhavé, než běh.

Lepší nálada

Na trampolíně vás začnou postupně opouštět chmury a díky uvolněným endorfinům budete váš den vnímat s větší radostí, s lepším pocitem a s vědomím, že také děláte něco pro své vlastní zdraví. Jakákoli zdraví prospěšná činnost, ať už na dětské trampolíně, nebo trampolínách určených pro celou rodinu, dodává vaší psychice větší pocit sebevědomí a sebedůvěry ve své vlastní schopnosti.