Provoňte si bylinkami život

V dnešní době je hodně stresu, a právě bylinky ho mohou zklidnit. Uvolní mysl, zklidní stres, nervozitu a zmírní deprese. Skvělá je levandule, a to nejen pro její příjemnou vůni a pěknou fialovou barvičku. Pomáhá proti závratím, nespavosti, dokonce nádherně voní. Představte si nádherná levandulová pole v Provence. Můžete si ji koupit v obchodech s bylinkami, v lékárnách. Také si ji můžete sami doma pěstovat. Pokud jste žena a trpíte menstruačními bolestmi, zkuste právě využít tuhle drobnou bylinku. V neposlední řadě neprohloupíte, když si pořídíte levandulový olej, který je úžasný na příjemnou a romantickou masáž, tak proč ji nezkusit?

bazalka

Bylinka meduňka se hodí proti stresu a na lepší spánek, tato bylinka také velmi příjemně voní a v některých kavárnách či cukrárnách vám nabídnou i domácí meduňkovou limonádu. Trpíte-li úzkostmi, zkuste meduňku. Dá se také snadno pěstovat na zahrádce či v květináči doma. Proti bolestem hlavy, úzkostem, menstruačním bolestem se hodí kozlík lékařský. Dost často se dává do některých léků. Dobromysl neboli oregano, je výrazná bylinka, kterou si snadno vypěstujete doma v truhlíku, některé obchody s potravinami toto nabízejí, stačí si jen koupit, ale můžete si pořídit i v sušené formě v sáčku.

máta

Skvěle si z této bylinky připravíte nápoje, ale také se hodí do kuchyně – speciálně do té italské. Jak už sám název „dobromysl“ napovídá, zlepšuje právě lidskou psychiku a mysl. Kdo by neměl rád italskou kuchyni? Velmi oblíbená v kuchyni je bazalka, jenže bazalek he celá řada. Nejlepší je ale právě bazalka pravá. Oblíbenou bylinkou je máta.  Příjemně voní po mentolu a na zdraví a pohodu má velmi blahodárné účinky.  Zlepšuje imunitní systém, pomáhá při nachlazení, dobře působí na dýchací systém, zlepšuje činnost trávení. Také se dá doma v pohodě pěstovat a příjemně provoní váš byt či dům. Určitě se z ní dají dělat čajíčky, domácí limonády anebo oblíbené mojito. Bylinek je celá řada a je úžasné si bylinkami provonět svůj život, a to nejen pro psychickou pohodu a fyzické zdraví.