Pivo sobě

Myslím si, že pánové, kteří piji pivo a další alkoholické nápoje, tak taky musí tyto své chuťové poklady někde skladovat. Jako třeba například můj otec. Můj otec je pravý pivař. Podle mě už otec musel být na pivu snad i odkojený, jinak si to nedokáži vysvětlit. Jak někdo může vypít deset piv, aniž by to na něm šlo vidět? Otec dá deset piv a neřekli byste, že nějaký alkohol v sobě měl. Otec pivo miluje a prý nedokáže bez něj být. Bohužel, je to tak. A abych pravdu řekla, tak mi to hodně vadí, že otec pije denně opravdu pivo. A já si dělám na zahradě přístavbu, takže mi sem chodí pomáhat nejenom strejda, bratr, ale taky můj otec.

Chutná vám pivo?

A je to opravdu katastrofa, co on vypije piva. On pije i při práci. Tedy sice při práci pouze jenom u mě na zahradě, ale u toho taky pracuje. A alkohol a práce nejdou dohromady. Takže se mi doma válí několik přepravek na pivo. A je to dost nevzhledné. A řeknu vám, že přepravka na pivo není vůbec levná záležitost. Je na ní záloha dvě stovky. My máme totiž takové ty lepší, takže jsou dražší. Přepravka na pivo je taková prostorná, že když do ní dáte lahvová piva, tak vám se ta piva vůbec nerozbijí. Nemusíte se bát, že se vám flašky o sebe pomlátí. Takže od tohoto jsou určené právě přepravky na piva.

Pěkně orosené pivo.

A řekla jsem si, co kdyby otec třeba při práci vůbec nepil. Jenomže otec řekl, že pivo je jeho hnací motor při práci. Co vám na to mám říct? Ani nevím sama. A vadí mi, že otec potřebuje při práci tolik pít. Naštěstí ale mám tolik přepravek na pivo, kam můžu dávat prázdné lahve. Nebýt přepravek na piva Schoellerallibert, tak se asi skleněné lahve od piva válí všude po zahradě nebo u mě doma. A taky ty ceny! Ty piva jsou už tak drahá, že si je za chvíli budou dovolit kupovat jenom boháči. A jen tak mimochodem. Stále nevím, co milí pánové na pivu tak moc vidí. Vždyť je to divně hořké.